Nová pravidla pro STK

Chystáte se v nejbližších dnech na technickou kontrolu s vaším motocyklem? Nechce se Vám? Možná vůbec nemusíte. Od 1. října 2018 vyšla v platnost novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. A tentokrát byly úpravy k lepšímu! Novinky mají ulehčit jak motoristům, tak i samotným stanicím technické kontroly a stanicím kontroly emisí. 
   
Do 1.října roku 2018 se musely motocykly, které měly váhu převyšující 400 kg, podrobit kontrole emisí každé dva roky. Tato povinnost je nově zrušena z důvodu malého počtu motocyklů převyšující tuto hmotnost. Dalším důvodem je i fakt, že u většiny těchto motorek nebyly při kontrolách naměřeny hodnoty překračující stanovené limity.  
  
Ještě příjemnější novinkou je úprava zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která prodlužuje intervaly mezi technickými kontrolami. Místo původních 2 let se interval prodloužil na 4 roky. Pokud si však zakoupíte motocykl nový, tak na technickou kontrolu musíte až za 6 let. Nově upravený zákon také umožňuje prodloužení již uskutečněné technické kontroly, které lze provést žádostí na příslušném dopravním oddělení. 

Napište nám:

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.